Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Chceš zhubnout?
Zdravě jíst? Makáš na sobě?

Tipy zdarma emailem

Individuální jídelníčky - Motivace - Rady a tipy - Doplňky

Potraviny

Potraviny

Má zkušenost s Chlorellou

Před nedávnem jsem se i já zařadila do skupinky milovníků chorelly a ráda bych se Vámi podělila o svou zkušenost ... Kvůli velkému množství učiva, které jsem musela během krátké doby pojmout, jsem ponocovala ... Byla jsem malátná, věčně unavená, nepříjemná na okolí

Potraviny

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Skloňovaný ve všech pádech, účinný od rýmy po vši, oblíbený pro svou vůni i přijatelnou cenu. Ano, řeč je o tea tree olejíčku, jehož malou lahvičku by jste měli mít doma ve své lékárničce i vy. 

Potraviny

Účinky zeleného čaje na organismus

Věděli jste, že čaj je hned po obyčejné vodě nejčastěji konzumovaným nápojem na světě? Ano, trumfnul dokonce i tolik oblíbenou kávu. Pravdou ovšem zůstává, že skoro 80 % vypitého čaje tvoří čaj černý.

Potraviny

Superpotraviny: superhrdinové z ledničky a spíže

Podobně jako jejich kolegové z filmového průmyslu mají i oni řadu nadpřirozených schopností, zázračných účinků a nabízí nám živiny, po nichž bude naše tělo dost možná schopné konkurovat i legendárnímu týmu Avengers.

Řeč je o tzv. superpotravinách. Co si pod tímhle termínem představit? Jde o skupinu zcela specifických potravin, které svým obsahem základních živin, vitaminů, minerálů, enzymů a dalších účinných látek, případně jejich vzájemných kombinací, nabízí více než zajímavé účinky:

  • posilují naše zdraví
  • snižují riziko vzniku celé řady onemocnění (včetně některých druhů rakoviny);
  • podporují dlouhověkost
  • pomáhají udržení ideální hmotnosti (resp. stimulují spalování tuků)
  • zvyšují fyzickou výkonnost
  • působí příznivě ve stresových situacích

Každá se specializuje na něco jiného, mnohé jsou velmi všestranné. Seznamte se s některými z nich:

Potraviny

Průvodce sportovní výživou

Řada odborníků i sportovců samotných tvrdí, že je výživa odpovědná až za 75 % dosažených výsledků. Nevěříte? Má to svoji logiku. Svaly nerostou jen vlivem tréninku, stejně jako auto nejede jen proto, že jste ho nastartovali. Bez kvalitní výživy byste se dostali asi tak daleko jako s prázdnou nádrží.

Potraviny

Kofein, pomáhá nebo škodí?

Je kofein zabíják nebo zdraví prospěšný? Tuhle otázku si kladou experti i běžní smrtelníci už řadu let. V jednu chvíli nás odborné články varují před rizikem vysokého krevního tlaku, žaludečních vředů a dehydratace, jindy si přečteme, že pro mnoho lidí je hlavním zdrojem antioxidantů právě káva.

Potraviny

Elixír života: Meduňka lékařská

Tato jedinečná rostlina s milým názvem má v sobě skrytou nejednu výhodu. Lidé ji znají již odpradávna a i v dnešním moderním farmaceutickém světě si stále drží své čestné místo v popředí. Čím to je?

X
Zůstaňte s námi ve spojení