Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Chceš zhubnout?
Zdravě jíst? Makáš na sobě?

Tipy zdarma emailem

Individuální jídelníčky - Motivace - Rady a tipy - Doplňky

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Jsou ideální k snídani, báječné ke svačině, dokonalé před cvičením a ještě lepší po tréninku. Máme pro vás 8 opravdu skvělých smoothie nápojů, které zpestří váš jídelníček, dodají tělu důležité živiny, podpoří výkonnost a urychlí regeneraci. Stačí vybrat si ten pravý.

Smoothie nápoje pro každou příležitost

MEZI JÍDLY

Zvláště lidé, kteří obtížně budují svalovou hmotu a potřebují jíst často, mívají problém s tím, že je čas na další porci a oni ještě nemají pocit hladu. Pak přijde dávka živin v tekuté formě více než vhod.

ZDRAVÁ SVAČINA

POTŘEBUJETE

2 odměrky proteinového prášku (nejlépe s obsahem kaseinu)
1/4 litru 100% ananasové šťávy nebo misku nakrájeného čerstvého ananasu
1/4 litru kokosového mléka

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

KOUZELNÝ KASEIN

Ačkoliv v mnoha ohledech ustoupil do pozadí kvůli syrovátkovým bílkovinám, má kasein v jídelníčku sportovců svoje místo. Jeho pomalejší stravitelnosti je totiž leckdy žádoucí. V žaludku vytváří gel a trvá tedy déle, než je zpracován. Tím pádem vás ale zasytí a aminokyseliny uvolňuje do krve postupně.

ZÁZRAK SKRYTÝ V ANANASU

Kromě sacharidů nabízí ananas také důležitý enzym bromelain, který tlumí zánětlivé procesy v těle a hlavně podporuje procesy trávení, čímž vlastně sekundárně zlepšuje podmínky pro spalování tuků.

ZDRAVÉ TUKY Z KOKOSOVÉHO MLÉKA

Kokosové mléko nápoj báječně dochutí, ale současně poskytuje také důležité tuky, omega-3mastné kyseliny, které navozují pocit nasycení a v těle plní mnoho důležitých funkcí.

Už jste zkusili www.suplementy.cz?

PŘED TRÉNINKEM - MEDOVÁ ENERGIE

POTŘEBUJETE

1 odměrku syrovátkového proteinového prášku (příchuť dle vaší volby)
1 čajovou lžičku medu
0,25 - 0,5 litru vody 

Vše dobře rozmíchejte v shakeru nebo mixéru.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

PŘÍLIV AMINOKYSELIN

Kvalitní proteinový prášek dodá svalům potřebné aminokyseliny, takže budete schopni cvičit déle, s vyšší zátěží a dostatečným nasazením.

CUKR + SPOUSTA DŮLEŽITÝCH ŽIVIN

Včelí med obsahuje kombinaci glukózy a fruktózy, která vám zajistí přísun cukrů v průběhu celého tréninku. Současně je zdrojem vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek, které potlačují záněty v těle a usnadňují regeneraci po tréninku.

POMERANČOVÝ SEN

POTŘEBUJETE

1 oloupaný, na dílky rozdělený pomeranč (případně můžete použít 3 dcl 100% pomerančového džusu, čerstvé ovoce je ovšem lepší)
1/2  odměrky syrovátkového proteinového prášku (vanilkový nebo bez příchuti)
1 dcl sójového mléka 

Všechny ingredience dobře rozmixujte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

SACHARIDY + VITAMIN C

Pomeranč obsahuje přírodní fruktózu, tzn. cukr, který se odbourává v játrech a teprve pak je využitelný ve svalech. Fruktóza se tím pádem skvěle hodí do předtréninkových nápojů. Současně se můžete těšit na dávku vitaminu C, což je účinný antioxidant, jehož služby během výkony rozhodně uvítáte.

SÓJOVÁ BÍLKOVINA

Sójové mléko je zdrojem argininu - aminokyseliny, která podporuje napumpování svalů.

SYROVÁTKOVÁ BÍLKOVINA

Obsahuje důležité aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, které jsou během sportovního výkonu zdrojem energie, takže šetříte vlastní svalovou tkáň.

KOFEINOVÁ BOMBA

POTŘEBUJETE

1 odměrku syrovátkového proteinového prášku (nejlépe čokoládový)
1/4 litru překapávané kávy nebo jedno velké espreso
1 banán

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

RAKETOVÝ NÁRŮST ENERGIE

Kofein je známým stimulantem a před tréninkem si ho dopřává mnoho sportovců. Umožní navýšit sílu, tlumí bolest svalů během cvičení i po něm a výrazně zvýší hladinu energie, takže se do výkonu budete moct pořádně opřít.

SNADNO STRAVITELNÉ BÍLKOVINY

Syrovátkový protein dodá důležité aminokyseliny, ale současně má i příznivý vliv na spalování tuků a imunitu. Jeho role v předtréninkovém koktejlu je zcela nezpochybnitelná.

MULTIFUNKČNÍ BANÁN

Banány jsou skvělým zdrojem draslíku, který snižuje krevní tlak a má příznivý vliv na funkci svalů. Současně uleví všem, kteří trpí na pálení žáhy a žaludeční nevolnosti během cvičení. Dále stabilizují hladinu cukru v krvi a prospívají funkci střev.

PO TRÉNINKU - ČOKOLÁDOVÉ OSVĚŽENÍ

CO POTŘEBUJETE

1 odměrka syrovátkového proteinového prášku
1/4 l sójového mléka
1/4 l čokoládového mléka
100 g mražených borůvek 

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

ČOKOLÁDA BEZ POCITU VINY

Nestává se často, že byste si mohli dopřát čokoládu bez nejmenšího pocitu viny. Čokoládové mléko je po cvičení zdrojem sacharidů, bílkovin a důležitých antioxidantů. A navíc báječně chutná. Použít můžete i klasické nízkotučné mléko a do něj nastrouhat kvalitní čokoládu.

SÓJA PODPOŘÍ REGENERACI

Byla by chyba si myslet, že sójová bílkovina nemá dnes ve sportovních nápojích uplatnění. Naopak! Pomáhá totiž udržet hladinu oxidu dusíku v krvi, cévy tedy zůstávají rozšířené, krevní oběh je rychlejší a do unavených svalů se dostává více kvalitních živin, jež zajistí adekvátní regeneraci.

BORŮVKY JAKO VŠELÉK

O borůvkách se mluví jako o superpotravině, která je zdrojem obrovského množství antioxidantů a dalších důležitých látek. V potréninkovém koktejlu vám zajistí okamžitou regeneraci, jsou zdrojem kvalitních sacharidů a posilují imunitu.

PRO MILOVNÍKY JAVOROVÉHO SIRUPU

CO POTŘEBUJETE

1 odměrka syrovátkového proteinového prášku (vanilkový nebo bez příchuti)
3 polévkové lžíce javorového sirupu
1/4 litru odtučněného mléka
Hrst mražených jahod 

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

KRÉMOVÁ CHUŤ

Za tu vděčíte přidanému mléku, které současně dodá nápoji důležité bílkoviny a sacharidy.

RYCHLÝ PŘÍSUN BÍLKOVIN

Syrovátkový proteinový prášek nabízí téměř okamžitý zdroj bílkovin, které vašim unaveným svalům zajistí potřebnou regeneraci.

CHUTNÝ A ZDRAVÝ JAVOROVÝ SIRUP

Není mnoho příležitostí, kdy si můžete javorový sirup dopřát, aniž byste se museli bát o svoji figuru. Po tréninku jsou ale cukry obsažené v téhle pochoutce dokonce žádoucí. Způsobí nárůst hladiny inzulínu a tím se odstartuje příliš živin do unavených svalů. Javorový sirup je také zdrojem vitaminů a minerálních látek.

JAHODY PRO IMUNITU

Jahody jsou nejenom chutné, ale také zdravé. Kromě vitaminu C obsahují i řadu dalších důležitých látek, které mají protizánětlivé a antibakteriální účinky 

NA ZKLIDNĚNÍ ŽALUDKU třeba po vyčerpávajícím tréninku nohou - ZÁZVOROVÁ RELAXACE

CO POTŘEBUJETE

1 odměrka syrovátkového proteinového prášku (vanilkový nebo bez příchuti)
1 polévková lžíce strouhaného zázvoru
0,5 l vody
Hrst listů baby špenátu 

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

ÚSTUP NEVOLNOSTI

Po náročném tréninku (většinou se to týká cvičení nohou, ale vyčerpat vás může i jiný cvičební program) trpí řada lidí nepříjemnou nevolností. Nemají na jídlo ani pomyšlení a přitom potřebují doplnit živiny. V takových chvílích je zázvor doslova spásou. Zklidní žaludek, stimuluje spalování tuků a díky svým protizánětlivým účinkům podporuje regeneraci.

ŠPENÁT MÁ ZELENOU

…a to nejenom barvu, zelenou by měl mít i ve vašem jídelníčku. Urychluje totiž regeneraci, dodá chybějící minerály, podpoří hojení případných úrazů a díky obsahu kyseliny listové má příznivý vliv na nervový systém.

PŘED SPANÍM - SMOOTHIE NA DOBROU NOC

Kdo tvrdí, že před spaním už byste neměli jíst, ten nikdy nebojoval o každý gram svalové hmoty. Tělo sportovce, který chce budovat svaly, potřebuje dostatek živin i před spaním. Týká se to hlavně bílkovin. V tuhle chvíli přichází ke slovu především pomaleji stravitelné zdroje proteinů.

POTŘEBUJETE

1 odměrku čokoládového proteinového prášku s obsahem kaseinu
3-5 lžiček burákového másla
1/4 litru horkého mléka (nejlépe nízkotučného) 

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře promíchejte.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

POSTUPNĚ DÁVKOVANÉ BÍLKOVINY

Ano, přesně takhle funguje v těle kasein. V žaludku vytváří gelovitou hmotu, která se vstřebává postupně a zajistí postupné uvolňování aminokyselin do krevního oběhu v průběhu noci, což je pro anabolické procesy zcela zásadní. 

ZDRAVÉ (A NAVÍC CHUTNÉ) TUKY

Burákové máslo obsahuje důležité mononenasycené tuky, které zpomalí trávení a současně jsou i zdraví prospěšné.

MLÉKO PRO LEPŠÍ SPÁNEK

Horké mléko před spaním bylo, je a bude skvělým lékem na nespavost, obsahuje totiž tryptofan, aminokyselinu navozující hluboký spánek.

Galerie Smoothie nápoje pro každou příležitost

Tipy zdarma emailem
  • Individuální jídelníčky
  • Motivace a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Úspěšné příběhy
Smoothie nápoje pro každou příležitost

5 zdravých svačinek, které si můžete dát před spaním, a přesto zhubnete

Odborníci se stále neshodli na tom, jestli večerní konzumace jídla vede k nabírání na váze. Ovšem jedna věc je jistá: pokud chcete zhubnout, musíte vytvořit kalorický deficit. Počet kalorií, které denně přijmete a spálíte, je velmi důležitý.  

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Tipy, jak správně nastartovat Váš metabolizmus

Jak jistě mnoho z vás tuší, mít rychlý metabolizmus přináší mnoho výhod i nevýhod. Mimo jiné výhody zde patří zejména rychlé a účinné pálení tuků.

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Sestavení zdravého jídelníčku - makroživiny

Chcete-li začít se zdravým stravováním a jíst podle předem stanoveného a vypočítaného jídelníčku, můžete si jej nechat sestavit u odborníka. Pokud však nechcete investovat stovky korun do výživového poradce a raději si sestavíte stravovací plán svépomocí, pak je potřeba nastudovat některé informace.

Smoothie nápoje pro každou příležitost

3 stravovací návyky k lepšímu zdraví

Zdraví je jedna z nejdůležitějších priorit co může být. Často ho ale zanedbáváme a volíme pohodlnější cestu. V tomhle článku vám dáme 3 skvělé tipy na tři zdravé a nenáročné metody prospěšné zdraví.

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Elixír života: Meduňka lékařská

Tato jedinečná rostlina s milým názvem má v sobě skrytou nejednu výhodu. Lidé ji znají již odpradávna a i v dnešním moderním farmaceutickém světě si stále drží své čestné místo v popředí. Čím to je?

Smoothie nápoje pro každou příležitost

4 cviky které Vám dopomůžou k sexy zadečku

Stále se díváte na ty sexy zadečky svých kamarádek s mírnou závistí? Vidíte kamarádky v leginách, kterým to neskutečně sekne? Lamentujete, že chcete taky takový zadek, ale nic s tím neděláte? Nejvyšší čas začít! 

Smoothie nápoje pro každou příležitost

7 nejlepších cviků pro efektivní tvarování Vašeho těla

Mít perfektně tvarovaný zadek je dnes IN. Chcete-li své cvičení zaměřit právě na hýždě musíte vyzkoušet tyto cviky. Zařaďte je do své denní rutiny

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Jízda na koloběžce - ideální na hubnutí a bolest zad

Většina koloběžkářů Vám nespíše řekne, že jízda na koloběžce je pro ně především zábava. Bláhodárné účinky na jejich tělo, zdraví si neuvědomují a to je dobře. To co nás baví se provozuje lépe. 

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Zbavujete se nadváhy: 3 lži, na které zapomeňte

Začínáte bojovat s nadváhou? Zapomeňte na zažité mýty a lži. Boj s nadváhou je dlouhodobý proces a lidé jej často vzdávají, protože podléhají různým mýtům. Jsou frustrovaní s (ne)výsledků. Zbavte se těchto lží a motivujte se k lepším výsledkům

Smoothie nápoje pro každou příležitost

Špaldové wafle

Jak na Špaldové wafle? Zkuste recept na špaldovou pochoutku

X
Zůstaňte s námi ve spojení