Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Chceš zhubnout?
Zdravě jíst? Makáš na sobě?

Tipy zdarma emailem

Individuální jídelníčky - Motivace - Rady a tipy - Doplňky

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Skloňovaný ve všech pádech, účinný od rýmy po vši, oblíbený pro svou vůni i přijatelnou cenu. Ano, řeč je o tea tree olejíčku, jehož malou lahvičku by jste měli mít doma ve své lékárničce i vy. 

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Co je vlastně TEA TREE OIL

Roste si spokojeně v Novém Jižním Walesu v Austrálii, v podobě stromu kajeputu střídavolistého a i když se mu často lidově přezdívá čajovníkový olej, s čajem nemá pranic společného. Z listů tohoto stromu, připomínajícího spíše keř, se získává olej světlezelené barvy s příjemnou kafrovou vůní. Zakoupit si je můžete v malé lahvičce, která vydrží měsíce, a postačí z ní jediná kapka, a můžete začít s léčbou i prevencí.

K čemu je TEA TREE OIL

Hitparádu toho nejoblíbenějšího, proti čemu můžete s pomocí tea tree olejíčku bojovat, jsme pro vás připravili v dnešním článku.

1. Aromaterapie – stačí pár kapek do aromalampy a jemná vůně uleví při stresu, bolesti hlavy a odpuzuje také komáry

2. Nachlazení – kápněte pár kapek olejíčku do horké vody a inhalujte pod ručníkem

3. Inhalace pomocí zvlhčovačů vzduchu – pár kapek přidaných do vody uleví při dýcháním astmatikům a také desinfikuje vzduch v místnosti v době nachlazení a viróz

4. Rýma – vmasírujte malé množství olejíčku k nosním dírkám

5. Drobná poranění a odřeniny – olejíček skvěle funguje jako desinfekce, proto jej po vyčištění rány jemně vetřete na postižené místo

6. Drobné popáleniny – použijte jen v případě puchýřků, ovšem nikdy ne do živé rány. Po řádném ochlazení vmasírujte na místo pár kapek a postup opakujte dvakrát denně

7. Odpuzování klíšťat– stačí si vetřít pár kapek do podkolenní jamky a za uši před pobytem v přírodě

8. Špatně se hojící rány – pokud je již rána překrytá léčivým strupem, který se však špatně hojí a svědí, vmasírujte na místo pár kapek léčivého olejíčku, který proces uzdravování urychlí

9. Plíseň na nohou – aplikujte třikrát denně pár kapek vmasírováním

10. Vši nejsou oblíbené, leč rozšířené hlavně v dětských kolektivech. Po každém umytí vlásků, či v době zvýšeného výskytu vší i obden, vmasírujte pár kapek do vlásků. A nejen dětem, ale raději i sobě :)

Tea tree olejíček je výborný také pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Přímou aplikací, či přidáním do koupele, odežene z kožíšků psů nejen blechy, ale také klíšťata. U koček však buďte opatrní – jejich přirozenost v olizování kožíšku jim v případě tea tree olejíčku může přivodit vážné zdravotní potíže. Vy sami nikdy tea tree olej v žádném případě nepolykejte.

Galerie 10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Tipy zdarma emailem
  • Individuální jídelníčky
  • Motivace a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Úspěšné příběhy
10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

5 zdravých svačinek, které si můžete dát před spaním, a přesto zhubnete

Odborníci se stále neshodli na tom, jestli večerní konzumace jídla vede k nabírání na váze. Ovšem jedna věc je jistá: pokud chcete zhubnout, musíte vytvořit kalorický deficit. Počet kalorií, které denně přijmete a spálíte, je velmi důležitý.  

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Tipy, jak správně nastartovat Váš metabolizmus

Jak jistě mnoho z vás tuší, mít rychlý metabolizmus přináší mnoho výhod i nevýhod. Mimo jiné výhody zde patří zejména rychlé a účinné pálení tuků.

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Sestavení zdravého jídelníčku - makroživiny

Chcete-li začít se zdravým stravováním a jíst podle předem stanoveného a vypočítaného jídelníčku, můžete si jej nechat sestavit u odborníka. Pokud však nechcete investovat stovky korun do výživového poradce a raději si sestavíte stravovací plán svépomocí, pak je potřeba nastudovat některé informace.

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

3 stravovací návyky k lepšímu zdraví

Zdraví je jedna z nejdůležitějších priorit co může být. Často ho ale zanedbáváme a volíme pohodlnější cestu. V tomhle článku vám dáme 3 skvělé tipy na tři zdravé a nenáročné metody prospěšné zdraví.

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Elixír života: Meduňka lékařská

Tato jedinečná rostlina s milým názvem má v sobě skrytou nejednu výhodu. Lidé ji znají již odpradávna a i v dnešním moderním farmaceutickém světě si stále drží své čestné místo v popředí. Čím to je?

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

4 cviky které Vám dopomůžou k sexy zadečku

Stále se díváte na ty sexy zadečky svých kamarádek s mírnou závistí? Vidíte kamarádky v leginách, kterým to neskutečně sekne? Lamentujete, že chcete taky takový zadek, ale nic s tím neděláte? Nejvyšší čas začít! 

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

7 nejlepších cviků pro efektivní tvarování Vašeho těla

Mít perfektně tvarovaný zadek je dnes IN. Chcete-li své cvičení zaměřit právě na hýždě musíte vyzkoušet tyto cviky. Zařaďte je do své denní rutiny

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Jízda na koloběžce - ideální na hubnutí a bolest zad

Většina koloběžkářů Vám nespíše řekne, že jízda na koloběžce je pro ně především zábava. Bláhodárné účinky na jejich tělo, zdraví si neuvědomují a to je dobře. To co nás baví se provozuje lépe. 

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Zbavujete se nadváhy: 3 lži, na které zapomeňte

Začínáte bojovat s nadváhou? Zapomeňte na zažité mýty a lži. Boj s nadváhou je dlouhodobý proces a lidé jej často vzdávají, protože podléhají různým mýtům. Jsou frustrovaní s (ne)výsledků. Zbavte se těchto lží a motivujte se k lepším výsledkům

10 tipů jak využít zázračný TEA TREE OIL

Špaldové wafle

Jak na Špaldové wafle? Zkuste recept na špaldovou pochoutku

X
Zůstaňte s námi ve spojení