Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Chceš zhubnout?
Zdravě jíst? Makáš na sobě?

Tipy zdarma emailem

Individuální jídelníčky - Motivace - Rady a tipy - Doplňky

20 tipů pro ploché břicho

20 jednoduchých, snadných a levných tipů  pro všechny, kteří chtějí mít PLOCHÉ BŘICHO

20 tipů pro ploché břicho

Nestresujte se

Stres a úzkost způsobují vylučování kortizolu, což je hormon podporující ukládání tuků, zejména v oblasti břicho. Naučte se tedy odpočívat, nacvičuje relaxační dýchání, když si plánujete úkoly na příští den, buďte realističtí a nenakládejte toho na sebe víc, než kolik můžete zvládnout.

Ženy jistě potěší i fakt, že méně stresu = méně vrásek!

Nedržte hladovku

To vám k plochému břichu nepomůže. Drastické omezení příjmu kalorií totiž v těle navozuje obranný režim. Organismus má pak tendenci si uložené tuky střežit, aby měl dostatek energie, pokud by nepříznivá doba hladu trvala dlouho.

Nevíte jak na správný jídelníček? Nechte si jej sestavit ZDARMA
Pestrý Jídelníček

Zařaďte posilovací trénink

Svalová tkáň je na rozdíl od tukové metabolicky aktivní, to znamená, že více svalové hmoty = rychlejší metabolismus, tedy i efektivnější spalování tuků. A svaly budete budovat pomocí posilovacího tréninku. Bez ohledu na to, že se k hubnutí doporučuje především aerobní aktivita, nepřehlížejte ani tu anaerobní. Získané svaly budou vašimi vítanými pomocníky

Když sacharidy, tak v celozrnné formě

Vědecké studie ukazují, že lidé, kteří konzumují celozrnné produkty spalují tuky lépe a to zejména v oblasti břicha. Byl proveden zajímavý výzkum, v rámci něhož konzumovaly dvě skupiny lidí stravu o shodném obsahu kalorií. První z nich ale do jídelníčku třikrát denně zařadila celozrnné potraviny, zatímco druhá nikoliv. V závěru se jasně ukázalo, že ti, kteří dali přednost celozrnným produktům odbourali o 10 % více tuku uloženého n a břiše.

Trénink břicha by měl být pestrý a zábavný

Stovky nudných zkracovaček vás k úspěchu nejspíš nedovedou. Snažte se svaly zapojit pod nejrůznějšími úhly a pomocí celé škály cviků. Kromě klasických zkracovaček by to měly být také pohyby na bázi vytáčení trupu, které aktivují šikmé břišní svaly a dále cviky prováděné ve visu – ty aktivují zejména tolik problematickou dolní partii břicha.

Dejte zelenému čaji zelenou

Odborné časopisy zveřejnily v posledních letech bezpočet studií, jež jasné prokazují, že EGCG, tzn. antioxidant obsažený v zeleném čaji, napomáhá urychlit metabolismus a má přímý vliv na spalování tuku uloženého na břiše.

Přečtěte si: Účinky zeleného čaje na organismus

Vyspěte se do štíhlosti

Nedostatek spánku nejenom zpomaluje metabolismus, takže se těch nadbytečných kil budete mnohem hůř zbavovat, ale odborníci také upozorňují, že když trpíte spánkovou deprivací, jsou tukové buňky pod kůží vůči tukům výrazně vstřícnější, takže snáze nabíráte na váze

Pomocníci z vaší kuchyně

Kdo chce mít ploché břicho, nemusí chodit pro účinnou pomoc daleko. Stačí si vyšlápnout v papučích do kuchyně. Když svůj jídelníček obohatíte o zázvor, mátu a heřmánek, nemusíte si dělat starosti s nadýmáním. Prospěšný je také ananas, který obsahuje bromelain, enzym optimalizující trávící procesy. 

Cviky na břicho ve vašem tréninku

Při procvičování břišních svalů v žádném případě neplatí "čím více, tím lépe".  Efektivní cvičební program je krátký a intenzivní. A hlavně - pokud chcete břicho zhubnout, nesmíte přehlížet ostatní svaly. Právě prováděním základním cviků (dřepy, tlaky na prsa, mrtvý tah, shyby) aktivujete velké svalové partie, tím pádem budujete svalovou hmotu, která je pro odbourávání nadbytečných tuků velmi přínosná a také stimulujete vylučování důležitých hormonů. Cviky na břicho by měly tvořit zhruba 10 % celého tréninkového programu. 

Jednoduché a lehké večeře

Když si dáte večer kvalitní bílkoviny (libové maso, vajíčka, ryby) a k tomu zeleninový salát, nemusíte se bát nadměrného zadržování vody ani kil navíc

Zapisujte si, co jíte

Nejenom tréninkový deník bude ve vašem snažení velkým přínosem. Když si budete pravidelně zapisovat, co jíte a jak jste se po daném pokrmu cítili, máte možnost vysledovat, kdyby vám některé potraviny nebo jejich kombinace neseděly (třeba právě ve smyslu nadměrného zadržování vody v těle).

Zvyšte příjem draslíku

Vzhledem k tomu, že velkým protivníkem plochého břicha je retence (zadržování) vody, měli byste věnovat pozornost adekvátnímu příjmu draslíku a také sodíku (sodíku a solení se blíže věnujeme v dalším článku). Draslík je kromě banánů obsažený ve větším množství také v bramborách, fazolích, špenátu, datlích nebo edamamu.

Pečujte o svoje střeva

Nejenom břišní svaly ale i to, co se skrývá pod nimi, může značně ovlivnit vzhled této partie. Jistě víte, že ve vašich střevech žijí prospěšné baktérie, které usnadňují trávicí procesy. Pokud je osídlení střevními baktériemi nedostatečné, může to být příčinou nadýmání. Zařazujte proto do svého jídelníčku potraviny s živými kulturami (jogurty, probiotické nápoje atd.).

Král všech cviků na ploché břicho

Říká se mu PLANK nebo také "prkno", případně trochu odborněji "vzpory".  A odborníci se shodují, že pokud denně vydržíte minutu v dobře provedeném vzporu, kdy je břicho zatažené a zpevněné, jste na nejlepší cestě k opravdu skvělým výsledkům.

Aerobní aktivity nejlépe stylem HIIT

Intervalový trénink o vysoké intenzitě (HIIT) je skutečným "hiitem" posledních let. Jestli máte zrychlit metabolismus a dosáhnout navíc toho, že bude ve svižném tempu pracovat ještě dlouhé hodiny po ukončení tréninku, pak je právě tento tréninkový princip naprosto ideální. Stačí střídat intervaly aktivity o maximální intenzitě s intervaly v  klidnějším tempu, například 10 sekund sprintů a 20 sekund svižné chůze.

Tuky proti tukům

Zní to kontroverzně, ale některé druhy tuků vám s odbouráváním té pneumatiky kolem pasu mohou skvěle pomoci. Řeč je o tzv. mononenasycených tucích, jaké najdete třeba v avokádu, olivách, oříškách atd. Jen pozor, aby vám porce těchto tuků kalorickou hodnotou zapadala do denního doporučeného příjmu.

Seďte na míči

Povolené břicho trápí zejména lidi se sedavým zaměstnáním. Přispívá k tomu totiž i špatné držení těla vsedě. Zkuste místo kancelářské židle používat gymnastický míč vhodné velikosti. Sezení na míči vyžaduje aktivaci svalů trupu, soustřeďte se na zpevnění a zatažení břicha a uvidíte, že výsledky se dostaví

Pozor na "dietní" nápoje

Říkáte si, že dietní kola vaši figuru neohrozí? Pak vás asi překvapí, že některá umělá sladidla podporují produkci plynů ve střevech a tím způsobují nadýmání. Takže možná nenakrmíte tukové buňky, ale přesto se plochého břicha nedočkáte.

Tloustnout se dá i ze vzduchu

Nevěříte? Nejspíš ano. Na stigma "já tloustnu snad i ze vzduchu" si stěžuje spousta lidí. A svým způsobem mohou mít pravdu. Stačí totiž, když někdo na základě svých zlozvyků "polyká" spousty vzduchu. To hrozí například lidem, kteří většinu dne žvýkají žvýkačku. Do žaludku se jim dostává vzduch, díky němuž můžete mít kolem pasu hned o pár centimetrů víc

Smějte se

Smích je nejenom kořením života, říká se o něm, že nám život prodlužuje, ale smíchem se dá i hubnout. Když se smějete, aktivujete břišní svaly, včetně těch hlouběji uložených, takže další přínosná a vítaná aktivita na cestě k vašemu cíli.

Galerie 20 tipů pro ploché břicho

Tipy zdarma emailem
  • Individuální jídelníčky
  • Motivace a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Úspěšné příběhy

Komentáře a zkušenosti

Zkusili jste naše tipy na a cviky na ploché břicho? Zabírají? Co se osvědčilo Vám?

20 tipů pro ploché břicho

5 zdravých svačinek, které si můžete dát před spaním, a přesto zhubnete

Odborníci se stále neshodli na tom, jestli večerní konzumace jídla vede k nabírání na váze. Ovšem jedna věc je jistá: pokud chcete zhubnout, musíte vytvořit kalorický deficit. Počet kalorií, které denně přijmete a spálíte, je velmi důležitý.  

20 tipů pro ploché břicho

Tipy, jak správně nastartovat Váš metabolizmus

Jak jistě mnoho z vás tuší, mít rychlý metabolizmus přináší mnoho výhod i nevýhod. Mimo jiné výhody zde patří zejména rychlé a účinné pálení tuků.

20 tipů pro ploché břicho

Sestavení zdravého jídelníčku - makroživiny

Chcete-li začít se zdravým stravováním a jíst podle předem stanoveného a vypočítaného jídelníčku, můžete si jej nechat sestavit u odborníka. Pokud však nechcete investovat stovky korun do výživového poradce a raději si sestavíte stravovací plán svépomocí, pak je potřeba nastudovat některé informace.

20 tipů pro ploché břicho

3 stravovací návyky k lepšímu zdraví

Zdraví je jedna z nejdůležitějších priorit co může být. Často ho ale zanedbáváme a volíme pohodlnější cestu. V tomhle článku vám dáme 3 skvělé tipy na tři zdravé a nenáročné metody prospěšné zdraví.

20 tipů pro ploché břicho

Elixír života: Meduňka lékařská

Tato jedinečná rostlina s milým názvem má v sobě skrytou nejednu výhodu. Lidé ji znají již odpradávna a i v dnešním moderním farmaceutickém světě si stále drží své čestné místo v popředí. Čím to je?

20 tipů pro ploché břicho

4 cviky které Vám dopomůžou k sexy zadečku

Stále se díváte na ty sexy zadečky svých kamarádek s mírnou závistí? Vidíte kamarádky v leginách, kterým to neskutečně sekne? Lamentujete, že chcete taky takový zadek, ale nic s tím neděláte? Nejvyšší čas začít! 

20 tipů pro ploché břicho

7 nejlepších cviků pro efektivní tvarování Vašeho těla

Mít perfektně tvarovaný zadek je dnes IN. Chcete-li své cvičení zaměřit právě na hýždě musíte vyzkoušet tyto cviky. Zařaďte je do své denní rutiny

20 tipů pro ploché břicho

Jízda na koloběžce - ideální na hubnutí a bolest zad

Většina koloběžkářů Vám nespíše řekne, že jízda na koloběžce je pro ně především zábava. Bláhodárné účinky na jejich tělo, zdraví si neuvědomují a to je dobře. To co nás baví se provozuje lépe. 

20 tipů pro ploché břicho

Zbavujete se nadváhy: 3 lži, na které zapomeňte

Začínáte bojovat s nadváhou? Zapomeňte na zažité mýty a lži. Boj s nadváhou je dlouhodobý proces a lidé jej často vzdávají, protože podléhají různým mýtům. Jsou frustrovaní s (ne)výsledků. Zbavte se těchto lží a motivujte se k lepším výsledkům

20 tipů pro ploché břicho

Špaldové wafle

Jak na Špaldové wafle? Zkuste recept na špaldovou pochoutku

X
Zůstaňte s námi ve spojení